Klasická masážKLASICKÁ MASÁŽ

Účinek masáže

Celková masáž působí na mnoho systémů včetně krevní a lymfatické cirkulace, nervový systém a na další těžko postižitelné systémy, kterými proudí energie. Masážními hmaty se dosáhne léčivého účinku nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech a celém organismu. Dojde k odstranění odumřelých buněk pokožky a tak se uvolní vývody potních a mízních žlázek. Zlepší se prokrvení kůže a podkoží, buněčné dýchání kůže, dochází k zvýšenému přísunu kyslíku, živin a současně se zvýší odplavování odpadových látek do žilního a mízního systému. Masáž zmírňuje kožní bolest, rozrušuje svalové zatvrdliny, srůsty a jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech a šlachových pochvách. Dochází k rychlejšímu zotavení svalů po zátěži. Lepší se výkonnost svalů , reflexním působením také pozitivně ovlivňuje funkce vnitřních orgánů. Masáž zklidňuje psychiku a naopak stimuluje řídící a regulační tělesné systémy.


Cena

Nech se hýčkat

Více o masáži

Kůže – nejrozsáhlejší orgán člověka – je spojena prostřednictvím nervových zakončení se všemi orgány těla. Působení přes kůži má tedy komplexní dopad na tělo i mysl, psychiku člověka.

Masáž podporuje tělo ve vylučování odpadních látek, které přijímáme stravou či z ovzduší. Proto, abychom se cítili svěží a měli dostatek energie, je třeba naši tělesné schránce pomoci ve vylučování všeho, co neumí zpracovat a využít v náš prospěch. Vzdáváme se tak pocitů únavy, skleslosti, podrážděnosti – tedy typických příznaků přítomnosti toxinů v našem organizmu. Masáž podporuje prokrvení a distribuci živin do tkání a tím jejich přirozenou regeneraci. Zpomaluje stárnutí způsobené vysycháním tkání. Zlepšuje se celkový stav kůže, která se stává pružnější, hladší a jasnější. Asi nejznámější je účinek masáže na svalstvo. To bývá přetěžováno jednostranně zaměřenou činností či degenerováno nedostatkem pohybu. Silice či éterické oleje přidávané do základových olejů působí přes centrální nervovou soustavu na psychiku člověka.Masáží jsou však také odstraňovány bloky v toku energie energetickými drahami. Tělem pak může bez překážek plynout více životní síly. Potůček se mění v řeku.

Masáž může organismus zklidňovat, ale také stimulovat. Záleží to na druhu masáže a také na typu doteku. Ten volí masér intuitivně a na základě vstupních informací od klienta. Důsledkem pravidelných masáží je větší pocit vyrovnanosti, klidu, vitality, lehkosti, sebedůvěry, optimizmu a více síly ke zvládání každodenních povinností.

Důležitou součástí masáže je i volba vhodného masážního prostředku. K masážím používám výhradně přírodní prostředky bez použití jakýchkoliv látek, které nejsou pro lidský organizmus přirozené, a tudíž tělo nemá práci navíc s jejich zpracováváním a vylučováním. Jedná se o rostlinné oleje lisované za studena bez konzervačních prostředků a balzámy s přídavkem bylin, jehličnanů, včelího vosku, propolisu či mumia (bez ropných produktů, např. parafin) – vše podle typu masáže a aktuálních potřeb klienta. Neoddělitelnou součástí každé masáže je hudba. Na výběr je hudba relaxační, etnická, se zvuky přírody, s libozvučným hlasem lidským i bez.


Cena

Nech se hýčkat


Na počátku bylo rozhodnutí… Nepřehlédnutelné signály Vašeho těla Vás pravděpodobně přivedly na myšlenku svěřit se do rukou masérových. Předtím, než se tak stane, doporučuji zvážit věcí. Tak tedy především výběr maséra. Rozhodující slovo při výběru maséra by měla hrát intuice. Během masáže dochází k úzkému propojení energií obou bytostí, a proto by Vám tento člověk měl zkrátka sedět. Váš „šestý smysl“ Vám správně napoví, kdo je pro Vás vhodný. Vyplatí se svou intuici poslouchat, nedělat, že ji nemáme či neslyšíme a nesnažit se ji přeargumentovat rozumem. Hřejivý pocit u srdce je pro začátek dobrým znamením. Intuice s námi komunikuje jak při výběru, prvním setkání s masérem, tak i během masáže. Důležitá je i komunikace s masérem. Dále je třeba zvážit, kolik času chci věnovat péči o své tělo, neboli jak často chci chodit na masáže. Rozhodnutí dělá zázraky. Vážně – je to vyzkoušené! Usmyslím-li si totiž, že chci začít se svým tělem nakládat, jak si zaslouží – tedy láskyplně, čas se tak nějak skoro sám od sebe najde a možnosti, jak to realizovat, se začnou nabízet.

Pro trvalejší účinek je třeba hýčkat své tělo pravidelně. Člověk má tu vlastnost, že jakmile se zbaví akutních příznaků, které mu brání v plnohodnotném prožívání života, otřepe se a hurá lenošit. I to je možnost. Pokud však nechceme jezdit se svým zdravím na horské dráze, trocha vytrvalosti a důslednosti se vyplatí. Pro počáteční překonání akutních potíží je třeba oddávat se masážím častěji. Co to znamená? V lepším případě alespoň jednou týdně. Jednou za 14 dní přinese dobré výsledky. Jednou měsíčně je podle praktických zkušeností málo. To postačí při udržovacím režimu zdravého těla. Tato doporučení jsou však vždy individuální a řídí se reálnými možnostmi a vlastním pocitem klienta.

Co můžete na masáži očekávat? Na masáž si s sebou vezměte pouze své více či méně unavené tělo a vše, co k němu náleží. Vše ostatní a potřebné (ručník, maséra apod.) najdete na místě. Na masáž není vhodné přijít s plným žaludkem. Tělo se pak může lépe soustředit na všechny aktuálně probíhající regenerační procesy. Dalším doporučením je oprostit své tělo od jakýchkoliv nánosů chemických prostředků (parfémy, těžké krémy, spreje apod.). Tělo bude vděčně přijímat vše, co mu bude při masáži nabízeno, pokud bude moci svobodně dýchat bez všeho, co nepotřebuje. Ideální před masáží je odlehčit svému tělu ve sprše. Diskrétnost a respektování individuálních hranic každého je samozřejmostí. Krátký pohovor s masérem před masáží je určen k seznámení se s Vaším zdravotním stavem a Vaším momentálním rozpoložením tak, aby bylo možné zvolit vhodnou terapii. Masér Vám také nastíní, co se s Vaším tělem bude během následujících chvil dít – tedy jakou masáž zvolí.

Během masáže se neostýchejte verbálně vyjádřit svůj akutní pocit. Hluboký dech usnadní tělu lépe se vypořádat se vším, co se v něm právě mění. Lépe je setrvávat ve stavu relaxovaném, dovolit si nic nemuset a užívat si masáž.


Cena

Nech se hýčkat


Po masáži mohou následovat doporučení týkající se stravy, cvičení, užívání přírodních přípravků či úpravy životního stylu. Proto, aby měla masáž trvalejší efekt, je třeba aktivní spolupráce klienta a uvědomění si vlastní zodpovědnosti za své zdraví. Masáž je míněna jako doplněk k vlastní péči o tělesnou schránku a bez pravidelnosti, trpělivosti, vytrvalosti a hlavně vlastního přičinění bývají změny dosažené masáží vratné.

V případě, že pro vyladění Vašeho zdravotního stavu bude třeba doplnit péči o jiné terapie či vyšetření, případně cílené odblokování psychických schémat ovlivňujících stav vašeho organizmu, rád Vám doporučím kolegy, kteří Vám s tímto pomohou.

Po masáži dopřejte tělu odpočinek, těžší fyzickou či psychickou námahu odložte podle možností na později (nejlépe další den) a podpořte vylučování toxinů z těla dostatečným přísunem tekutin. Nejvhodnější je čistá kvalitní voda, zelené čaje typu Kukicha, Genmaicha, cíleně zvolené bylinkové čaje. Za teplo a klid Vám bude tělo vděčné a odmění Vás pocitem pohody a spokojenosti. Díky všemu, co se v těle masáží rozhýbe, je možné, že budete po masáži (1-2 dny) pociťovat i lehkou bolest v místech, která byla zatížena. Toto je naprosto v pořádku a bývá to dokladem probíhajících změn. V případě potřeby konzultujte jakékoliv reakce, volejte.

Kdy je třeba s masáží počkat na vhodnější okamžik?

V PŘÍPADĚ AKUTNÍHO ONEMOCNĚNÍ TYPU CHŘIPKY, ANGÍNY, AKUTNÍCH KOŽNÍCH ONEMOCNĚNÍ, INFEKCÍ, ZÁNĚTŮ, NÁDORŮ, U OSTATNÍCH ZDRAVOTNÍCH KOMPLIKACÍ PODLE DOMLUVY.


Cena

Nech se hýčkat

TOPlist

TOPlist