O masážíchO MASÁŽÍCH OBECNĚ

Masáž patří mezi nejstarší, nejvíce používané a nejoblíbenější regenerační procedury. Používá se především k léčení a doléčení nejrůznějších poúrazových stavů. Masážní techniky ocení i zdraví lidé. Masáže mají také psychosomatický účinek, protože dochází k tělesnému kontaktu maséra s klientem a předávání léčebné energie.


DOTEK

Kouzlo doteku pro každého znamená něco jiného… Je projevem něhy, vstřícnosti, lidskosti, sounáležitosti. Vyvolává v nás pocit bezpečí, rovnováhy, klidu, vzájemnosti. Tak přirozený a dostupný prostředek, jak můžeme pomoci sami sobě i druhým… Harmonický, příjemný a vhodně cílený dotek může uzdravovat naše tělo, ale proniknout i daleko hlouběji pod povrch – k naší duši. Napomáhá nám citlivěji vnímat naše vlastní tělo, a přes své pocity se s ním učit komunikovat. Dotek nás přibližuje k sobě samému a otevírá nás druhým lidem. V mnoha kulturách byla a je masáž díky svým komplexním účinkům součástí každodenní „hygieny“ a klíčovým prostředkem k dosažení rovnováhy a dlouhověkosti. Léčivé účinky masáže mají své místo v péči o tělesné i duševní zdraví, jak při prevenci, tak i v případě následků porušení rovnováhy – nemoci.

Masáž nám pomáhá přenést pozornost z hlavy, kde během našich každodenních činností často „sídlíme“, do našeho těla. Zklidnit a projasnit myšlenky, prohloubit životodárný dech. A také podpořit ozdravné procesy našeho organismu a jeho obranyschopnost. Rozpouští úzkost a odplavuje následky stresu.

A na závěr … nebo na začátek: bolestivé signály těla zkusme nebrat jako obtížnou překážku, ale jako snahu těla o komunikaci a navázání spojení. Jako zpočátku jemné upozornění, že kdesi v nás nastala nerovnováha. A jít po jejích stopách může být velké dobrodružství, které nás zavede do neprobádaných končin naší vnitřní krajiny. A časem až tam, co nikde jinde nenajdeme. K sobě. Šťastnou cestu.Konopný shop - kosmetika z konopí - konopné potraviny - oblečení z konopí Konopný shop - kosmetika z konopí - konopné potraviny - oblečení z konopí

 

TOPlist